SZKOLENIA JAZDY DEFENSYWNEJ

Jazdę defensywną najkrócej można określić jako myślenie za kierownicą, bycie skoncentrowanym na drodze i przewidywanie zagrożeń. Niestety na polskich drogach wciąż często spotykana jest jazda wybitnie ofensywna, z szybkimi zmianami pasa ruchu, gwałtownymi manewrami i agresywnymi zachowaniami. Na szkoleniach jazdy defensywnej uczymy jak jeździć bezpiecznie dla siebie i innych użytkowników ruchu drogowego. Podczas kursu można nauczyć się również płynnej i ekonomicznej jazdy (więcej o eco drivingu).

Kim jest kierowca defensywny?

Kierowca defensywny, poprzez rozważną i inteligentną jazdę, potrafi zminimalizować ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji na drodze. Kierowcą defensywnym nie jesteśmy jedynie w momencie, w którym siedzimy za kółkiem. Jazda defensywna (defensive driving) zaczyna się wcześniej, na długo przed włączeniem silnika. Kierowcy defensywni regularnie kontrolują stan swojego pojazdu, sprawdzają ciśnienie w oponach oraz poziom płynów eksploatacyjnych.

Bądź bezpieczny na drodze

Nawyki, prawidłowe reakcje, ocena warunków – to środki, dzięki którym realizujemy główny cel, czyli bezpieczeństwo na drodze. Kursy jazdy defensywnej pozwalają zyskać pewność za kółkiem. Swoboda ruchów wpływa na nasze reakcje, pozwala przewidzieć i ominąć niebezpieczne momenty na drodze. Dlatego nawet doświadczeni kierowcy mogą wiele nauczyć się na szkoleniach defensywnej jazdy.

zima

Szkolenia defensive driving

Nasze kursy jazdy defensywnej uczą poprawnego zachowania za kierownicą. Chcemy wyrobić w prowadzącym pojazd nawyki, które pozwolą zapobiec groźnej sytuacji na drodze lub, w najgorszym wypadku, zminimalizować jej skutki. Szkolenia z jazdy defensywnej uczą przewidywania reakcji innych użytkowników ruchu, ale przede wszystkim bieżącej oceny warunków drogowych. Kierowca defensywny potrafi na bieżąco dostosowywać prędkość do zmieniającego się otoczenia, a także korygować odległość od poprzedzającego go pojazdu. Przyjmuje się, że odstęp pomiędzy pojazdami powinien wynosić od dwóch do trzech sekund (czyli około 15 metrów przy prędkości 50km/h), kiedy mamy dobre warunki pogodowe. Odstęp należy zwiększyć do nawet pięciu sekund przy śliskiej nawierzchni. Dzięki kursom jazdy defensywnej tego typu poprawne zachowania na drodze wejdą w nawyk i będą wykonywane bez zastanowienia.

Jazda defensywna

Nasz kurs jazdy defensywnej jest elementem procesu zarządzania ryzykiem związanym z transportem w przedsiębiorstwie. Program szkoleń Defensive Driving jest oparty na wybranych elementach, każdorazowo dopasowanych do potrzeb uczestników:

  • technika jazdy defensywnej w pigułce
  • obserwacja drogi
  • analiza niebezpieczeństw na drodze
  • jazda narracyjna
  • audyt jazdy
  • incydenty – niestandardowe sytuacje

Zajęcia odbywają się w formie wykładów i elementów praktycznych zarówno na drogach publicznych w ruchu drogowym jak i na zamkniętym terenie.

korek

W celu złożenia zapytania bądź umówienia spotkania pozostajemy do Państwa dyspozycji: kontakt@enjoydriving.pl lub tel. 570 727 001.

Nasze działania prowadzimy niezależnie od miejsca Państwa działalności.